Stránky věnované zejména fotografiím památek a zajímavých míst města Krnova a jeho okolí - Bruntálska, Opavska, Jesenicka a polského pohraničí. Najdete zde však fotografie i jiných vzdálenějších míst, která jsem navštívil.
Stránky Vám mohou posloužit jako inspirace k návštěvě našeho regionu. Můžete navštívit také na Facebooku.

Galerie „Na Rychtě“

8. června 2011 v 22:11 | P.K. |  Fotovýpravy okolí
Když jsme byli v sobotu dne 14.května opět v Úvalně, dozvěděli jsme se, že ten den se u rychty prodávají velmi výhodně jablka. Není divu, že v Úvalně proto bylo najednou plno. Mnohem důležitější ten den než prodej levných jablek však bylo otevření nové galerie "Na Rychtě". Na to, že se ten den prodávaly v Úvalně jablka, určitě brzy nejen já zapomenu, ale na otevření galerie snad ne. Galerie byla instalována do nemovité kulturní památky - sýpky s mlýnicí, která byla v barokním stylu vystavěna již v roce 1699. Jak jsem se z malého letáčku k otevření galerie dozvěděl, tak tato v celém Slezsku ojedinělá stavba sloužila v minulosti jako tzv. kontribučenská sýpka a mlýnice. Tyto sýpky sloužily pro více vsí dohromady, sedláci zde odváděli část úrody a vytvářeli si tak společné zásoby obilí pro léta neúrody.

Nová galerie se nachází v prvním patře budovy a na první výstavě zde prezentovali svá díla Andrea Krbcová (Horizonty - fotografie z cest), Lukáš Páleníček (Na procházce s fotoaparátem) a Veronika Neuwirthová (obrazy). Komorní výstava byla také zajímavá tím, že se zde podávalo zdarma víno a k mání byly i domácí koláčky. Návštěvníci si mimo vystavená díla mohli prohlédnout i útroby samotné rychty a také několik starších dobových fotografií z obce. Dále už jen několik dokumentačních fotografií.

A na závěr vkusně instalované foto výstavby místní Jednotky. V jednom záběru tak můžete vidět její začátek a bohužel zřejmě i konec.

 


Komentáře

1 Tifa Tifa | Web | 30. října 2011 v 21:34 | Reagovat

wow. Tak mám dojem, že hestší fotografie jsem asi ještě neviděla. Některé mají ... ne špatně. Všechny mají v sobě tak užásné kouzlo. Miluju staré věci,stavby.... prostě všechno staré téměř se rozpadající. A prostě... Tyhle fotky jsou jedním slovem DO-KO-NA-LÉ :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama