Stránky věnované zejména fotografiím památek a zajímavých míst města Krnova a jeho okolí - Bruntálska, Opavska, Jesenicka a polského pohraničí. Najdete zde však fotografie i jiných vzdálenějších míst, která jsem navštívil.
Stránky Vám mohou posloužit jako inspirace k návštěvě našeho regionu. Můžete navštívit také na Facebooku.

TV pořad: Příběhy domů

17. prosince 2008 v 20:28 | P.K. |  O Krnovsku
Dne 17.12.2008 v 18.20 hod. vysílala Česká televize na druhém programu velmi zajímavý pořad věnovaný příběhu domu, který se nachází v Krnově. Jednalo o letní sídlo Hanne Larischové v Krnově v místní části Ježník.

Vila Hanne Larischové na Ježníku

Tuto vilu navrh velmi známý architekt Leopold Bauer, který je krnovským rodákem. Více o Leopoldu Bauerovi najdete v článku: zde. V pořadu účinkoval i současný majitel domu pan Alexandr Řeháček, který velmi poutavě o této vile vyprávěl a nejen o ní, ale také o vile Bellak, kterou také vlastní.

Vila Bellak

V pořadu vystoupila i současná starostka Krnova paní Ramazánová, která hovořila o architektu Bauerovi, přičemž za zády se jí tyčila jedna z Bauerových staveb - Střelecký dům.

Střelecký dům

Na závěr bych chtěl vzdát poctu Alexandru Řeháčkovi za to, že zrekonstruoval jak vilu na Ježníku tak vilu Bellak, protože tak zachoval tyto památky i pro další generace nejen krnovanů. Určitě platí, jak bylo uvedeno i v úvodu televizního pořadu, že oba tyto domy rozhodně mají duši. To se o většině nových moderních domů říci nedá.

Upoutávku na tento pořad najdete i na stránkách Krnovského deníku: zde
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama