Stránky věnované zejména fotografiím památek a zajímavých míst města Krnova a jeho okolí - Bruntálska, Opavska, Jesenicka a polského pohraničí. Najdete zde však fotografie i jiných vzdálenějších míst, která jsem navštívil.
Stránky Vám mohou posloužit jako inspirace k návštěvě našeho regionu. Můžete navštívit také na Facebooku.

Oprava kostela svatého Martina v Bohušově

31. prosince 2008 v 17:13 | P.K. |  Fotovýpravy okolí
V regionálním zpravodajství ČT1 jsem zachytil zprávu o tom, že se podařilo z jakýchsi to norských fondů získat peníze (19 miliónů) na opravu původně gotického a později barokně přestavěného kostela svatého Martina v obci Bohušov na Osoblažsku. Protože tento kostel mám také ve své galerii, můžete se na podobu kostela na začátku roku 2008 podívat. Doufám, že peníze na opravu kostela skutečně přijdou a budou i naplněny plány na vybudování kulturního a vzdělávacího centra pro celý osoblažský region.
Přestože jsem bez náboženského vyznání, někdy mi připadá, že se zajímám stále jenom o církevní stavby - kostely a kaple. Pokud ale zbyly na Krnovsku (mimo samotný Krnov) nějaké památky, tak jsou to bohužel vedle pár zámků většinou právě kostely a kaple, které přežily staletí a které jsou kulturním dědictvím, o které je třeba pečovat a zachovat pro další generace.
Informace o kostelu: info


Když se rozhodnete vydat se k tomuto kostelu, chtěl bych připomenout, že vedle této památky je v obci Bohušov také zřícenina hradu Fulštejn a také opravená Gebauerova hrobka. O Fulštejnu se dozvíte více v článku z listopadu 2008: zde

Hrad Fulštejn Kde to je?

Gebauerova hrobka Kde to je? 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama