Stránky věnované zejména fotografiím památek a zajímavých míst města Krnova a jeho okolí - Bruntálska, Opavska, Jesenicka a polského pohraničí. Najdete zde však fotografie i jiných vzdálenějších míst, která jsem navštívil.
Stránky Vám mohou posloužit jako inspirace k návštěvě našeho regionu. Můžete navštívit také na Facebooku.

Kniha: Krnov - Město mezi dvěma řekami, Mgr. Vladimír Blucha

8. prosince 2008 v 17:09 | P.K. |  O Krnovsku
Autor: Mgr. Vladimír Blucha
Fotografie: archív autora, Rostislav Balner, archív města Krnova, Muzeum Krnov
Odborná spolupráce: PhDr. Libuše Fiedlerová, PhDr. Petr Vojtal, Mgr. Ludmila Marková
Tisk: Retis s.r.o.
První vydání vyšlo v roce 2007

Tuto knihu jsem objevil v Městské knihovně v Krnově. Jedná se o velice kvalitní publikaci mapující historii města Krnov a to v podstatě od pravěku až do současnosti. Zaujala mě hloubka a rozsáhlost obsažených informací a také kvalitní fotografie a celkové zpracování. Tato kniha by neměla chybět v knihovně těch, kdo se zajímají o historii Krnova. Osobně mě nejvíce zaujali staré fotografie centra Krnova. Tato kniha už podle mého průzkumu není na pultech knihkupectví ani v nabídce na internetu, nezbývá tedy než si ji zapůjčit v knihovně nebo od někoho, kdo si ji pořídil.
 


Komentáře

1 Dáša Dáša | E-mail | 19. listopadu 2011 v 19:34 | Reagovat

Děkuji že jste.....když je mi moc smutno po Krnovu, kochám se okmanžiky a krásou kterou umíte zachytit a nejen tohoto krásného města a okolí které jsou mi tak blízké a tak důvěrně známé .....pan učitel Blucha mě učil a mám na něj báječné vzpomínky...naučil mě milovat mé rodné město. :-) Ač jsem přes 20 let odstěhovaná,tento skvost v mé knihovně nechybí...díky mé manince.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama